Péče a výbava

Nepodceňujte vybavení a hračky


Kočka Bengálská je velice inteligentní a od toho se také odvíjí její neustálá aktivita. Kočka má potřebu být neustále něčím zaměstnaná, proto je důležité ji pořídit různá škrabadla a obklopovat ji nejrůznějšími hračkami. Věřte nám, pokud nepořídíte pro Vaši kočku potřebnou výbavu, mohl by to odnést Váš nábytek, a to přece nikdo z nás nechce.

Povaha a vztah k okolí


Povahou jsou to velmi společenské kočky, které vychází i se psy, jelikož samy mají celkem psovitou povahu. Dokáží se naučit aportovat i jiné dovednosti, záleží, jak moc se jim budete věnovat. Už jsme dávali koťátka k malým i velkým plemenům psů i k různým plemenům koček. Dokonce jsme dávali kotě ke králíkovi a nikdy nebyl žádný problém. Většinou mají i rády vodu a často je můžete vidět u tekoucího kohoutku.

Běžná péče


Bengálská kočka vyžaduje relativně málo péče o srst. Přílišné česání, kartáčování může srst dokonce poškodit. Běžnou péčí je zastřihávání drápků, a to speciálními kleštičkami. Je dobré učit střihání drápků od mala, předejdeme tím problémům „boje“ s dospělým jedincem. Další péčí je čištění uší a očí, a to vatovým tampónem a speciálním gelem k tomuto určeným.

To nejlepší pro vašeho mazlíčka

I váš čtyřnohý společník si zaslouží kvalitní stravu a vybavení, proto v našem Eshopu naleznete pouze námi ověřené produkty. Kupte pro svého mazlíčka kvalitní produkty, za které se Vám odvděčí.