Aktuální informace o vrzích 2024

Krásný den, 

 

víme, že mnoho z Vás má rezervace na rok 2024 a aby toho nebylo málo, holky nám to trošku zkomplikovaly. V roce 2023 nevyšly všechny vrhy na měsíc přesně kvůli falešné březosti u jedné, u druhé jsme si poprvé prošli potratem, kdy koťátka byla chvilku před porodem, ale skutečnost byla taková, že to byl jen shluk buněk, který přirozeně odešel. Proto se vrhy 2024 opozdily (konkrétně vrh O a P) , a my se tímto omlouváme, avšak zdraví našich kočiček je pro nás přednější, než se hnát hned do dalších pokusů. Aktuální termíny porodů u vrhů 2024 najdete zde.

Další změnou je, že jsme u pár vrhů změnili ženicha, avšak majitelů se to nijak zvášť netýka, protože dané zbarvení, o které mají zájem, by se mělo narodit. Důvod změny ženicha je pouze z chovatelského hlediska, kdy chceme obměnit krev, a nedělat furt ta stejná koťátka ctrl + c a ctrl + v. Kolik ovšem na nás čeká dárečků, bude překvapení. Ani ultrazvuk to totiž neumí u kočiček odhadnout přesne. 

U vrhu P se můžete těšit na novou krev, Bibi jsme odvezli do Polska na krytí (7 hodin cesty), za týden si pro ni jedeme, ultrazvuk na potvrzení březosti bude proveden ještě v zahraničí. Její ženich má všechny genetické testy v pořádku (máme je u sebe k nahlédnutí), jedná se o velkého, stříbrného kocoura. Takže krom slibovaných hnědých/charcoal hnědých koťátek, se možná narodí i nějaké to stříbro. 

 

Další změnou je, že nám na rok 2024 pravděpodobně přibude jeden vrh a to od naší nové chovné kočky Salmy, kterou jsme si nyní v prosinci koupili jako posilu do chovu. Článek o ní najdete zde

Poslední změnou je, že se nám díky Salmě možná změní pořadí vrhů a tak se nelekněte, že např. u Norri, která měla původně písmenko R, má nyní S. Znovu upozorňuji, že se bavíme o vrzích, které jsou cca půl roku – až rok předem plánované, proto se mohou stát přesně takové změny. Na rezervace to nemá vliv.

Tímto jsou snad všechny novinky za námi a přejeme vám vše nej do nového roku!

<strong>Tereza Šulc</strong>

Tereza Šulc

- Zakladatelka CHS Aryabengals *CZ

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest